Jak przyszykować się do wyrwania zęba?

Slide Background
Twój Najlepszy Dentysta w Toruniu
W jaki sposób przebiegają fazy zakładania protetycznego mostu
13 marca, 2021
Z jakiego powodu oczyszczanie języka jest istotne?
14 marca, 2021

Wyrywanie zęba zwykle zaleca się w trudnych przypadkach, kiedy naprawienie zepsutego zęba nie jest już możliwe. Stomatolog wyrywa także zęby na przykład w czasie leczenia implantologicznego lub ortodontycznego, jeśli usytuowanie zębów potrzebuje większej przestrzeni w szczęce. Nowoczesne wykorzystywane znieczulenia w gabinetach dentystycznych powodują, że wyrwanie zęba jest bezbolesne, jednak trzeba mieć na uwadze to, że po zabiegu mogą wystąpić nieco nieprzyjemne dolegliwości. Z racji tego najlepiej przygotować się do ekstrakcji zęba.

O ile zabieg ekstrakcji zęba nie należy do najtrudniejszych, stomatolog za każdym razem poleca ostrożność. Po usunięciu zęba czasami pojawia się słabe samopoczucie, dlatego warto przemyśleć czas wizyty i w razie potrzeby poprosić o wsparcie kogoś bliskiego. Przed i po zabiegu przez kilka dni najlepiej nie sięgać do papierosów i nie przyjmować alkoholu. Po ekstrakcji zęba nie wolno pić ani jeść co najmniej przez dwie godziny, z tego względu  powinno się spożyć pożywny posiłek przed wizytą w gabinecie dentysty. Trafionym pomysłem jest zakup wskazanych przez dentystę płukanek, leków i antybiotyków. To one wspierają proces gojenia się rany i powrotu do sił, dlatego lepiej je przygotować. Na wizytę w gabinecie dentysty trzeba przyjść z bardzo dokładnie wyczyszczonymi zębami.

Poprzez przygotowanie zabieg ekstrakcji zęba odbędzie się szybko i sprawnie. Pacjent będzie mógł poczuć się spokojnie. Dentysta dopilnuje, aby wyrwanie zęba było absolutnie bezpieczne.